Preko dela na sebi posameznik začuti lastno vrednost, ki pa se hitro začne kazati skozi željo po boljši skrbi zase. To se lahko nanaša na fizično, psihično, čustveno, odnosno počutje. Skupina lahko spodbuja razvoj zdravih navad, kar prispeva k celostni skrbi zase. S kombinacijo dela na sebi in sodelovanja v podporni skupini posameznik gradi trdno osnovo za osebno blaginjo in dolgoročno skrb zase.
Podporna skupina lahko izboljša komunikacijske spretnosti na več načinov. Sodelovanje v skupini omogoča vadbo izražanja lastnih občutkov in misli pred drugimi. Feedback, ki ga dobimo od drugih, nam pomaga razvijati jasno in učinkovito komunikacijo. Ker je skupina prostor, kjer se deli veliko različnih mnenj, se lahko na neki točki tudi zalomi v komunikaciji, kar pa predstavlja veliko priložnost za vse nas, da se tega problema lotimo v varnem in sprejemajočem prostoru. Izboljšana komunikacija doprinese veliko koristi v naša življenja, saj se lahko znotraj skupine naučimo, kako funkcionirati v življenju z drugimi ljudmi.
Organizacija igra ključno vlogo pri ohranjanju mentalnega zdravja, saj v naših življenjih ustvarja občutek reda, predvidljivosti in nadzora. Kadar je naše življenje organizirano, vse postane veliko bolj jasno, preko tega pa se lažje soočimo s stvarmi, ki nam niso všeč. Znotraj skupine bomo pogosto naslavljali organizacijo in kako si organizirati življenje po naših unikatnih smernicah. Kasneje pa boste spodbujani, da vse to uporabite v času izven skupine.
Ustvarjalnost je gonilna sila, ki naše življenje naredi lepše, kadar pa tega ni, se počutimo prazno in ne vidimo smisla življenja. Razvijanje osebnih veščin, samospoznavanje in premagovanje omejujočih prepričanj omogočajo boljše razumevanje lastnih miselnih procesov. To pa lahko vodi do nove perspektive in kreativnega razmišljanja. Ko posameznik vzpostavi notranjo harmonijo, je bolj odprt za nove ideje ter lažje sprejema tveganja, kar pogosto vodi do bolj kreativnega razmišljanja. Ustvarjalnosti ne bomo krepili s skupinskim risanjem, pač pa se bo znotraj skupine začela odvijati pestra paleta različnih kreativnih idej, od katerih bo vsak izmed nas pridobil nekaj koristnega.
Delo na sebi v skupini je močno orodje za prepoznavanje in premagovanje neželenih vzorcev v življenju posameznika. Skupina omogoča varno okolje, kjer se posameznik lahko odpre, nazaj pa dobi konstruktivno informacijo, ki mu lahko omogoči, da pride do določenega uvida. S podporo skupine lahko posameznik raziskuje korenine neželenih vzorcev, prepoznava njihove posledice in razvija nove, bolj zdrave načine odzivanja.
Sodelovanje v skupini omogoča pridobivanje novih veščin komunikacije, empatije in razumevanja, kar neposredno koristi odnosom s partnerjem, družino ali prijatelji. Delo na sebi pripomore k boljšemu samospoštovanju in samopodobi, kar lahko pozitivno vpliva na dinamiko v odnosih. Skupinska dinamika pa hkrati tudi omogoča učenje iz izkušenj drugih ter nudenje in prejemanje podpore, kar okrepi sposobnost grajenja in vzdrževanja zdravih ter izpopolnjujočih odnosov.
Spodaj navajava le peščico kompetenc, ki jih lahko pridobite s proaktivnim vedenjem v podporni skupini:
Ponujam vam več vrst psihoterapije (individualna, partnerksa in družinska), skupinske obravnave ter drugo (delavnice, izobraževanja, ...). Spodaj preverite, kaj vam najbolj ustreza in nas kontaktirajte.
Prosim, da nas vse pravne osebe kontaktirajo oz. pošljejo povpraševanje.
Uvodni pogovor
Individualna psihoterapija
Partnerska psihoterapija
Družinska psihoterapija
Skupinska psihoterapija
Druge storitve
Uvodno srečanje je namenjeno spoznavanju, vas z mano in mene z vami. Gre za izmenjavo osnovnih informacij, kot npr. kaj vas je spodbudilo, da pridete na psihoterapijo; kaj so vaši cilji in kaj so vaša pričakovanja. Na srečanje se vam ni potrebno pripravljati. Rezervirate svoj termin, poravnate znesek rezervacije in se udeležite uvodnega pogovora.
Najprej se naročite na uvodno srečanje, kjer se bomo individualno spoznali preko Zoom platforme. To pripomore k lažji razporeditvi v skupine in organizacij terminov. Kasneje boste prejeli razpoložljive termine na katere se lahko prijavite. Srečanje poteka enkrat na teden (ponavadi vedno isti dan in isto uro). S skupino se bomo dobili na začetku v Velenju, kasneje pa se bomo tudi mi prilagodili glede na potrebe članov. Na srečanje se ne zamuja oz. se morebitne zamude in izostanke sporoči vnaprej. Člane skupine spodbujamo, da so aktivni in kreirajo vzdušje in dinamiko, saj le tako pridobijo največ tudi sami zase.
Skupinsko srečanje poteka 1x tedensko. Vsako srečanje traja uro in pol oz. po dogovoru skupine.
Vaši podatki so skrbno shranjeni in anonimni. Vaša identiteta je na supervizijskih srečanjih anonimizirana. Ob avdio/video snemanju srečanj, bo to storjeno zgolj in samo s predhodnih dogovorom in vašim soglasjem.
Tudi v skupinah velja strogo pravilo zaupnosti. To pomeni, da zgodb drugih udeležencev pod nobenim pogojem ne delimo z ljudmi, ki niso člani te skupine. Med člani se gradi zaupanja vreden in varen odnos. Vsako neupoštevanje pravil skupine bo obravnavano s strani naših zaposlenih.
Zaveza k molčečnosti se prekine v primerih kot so ogrožanje lastnega ali tujega življenja.